Pamětihodnosti ve Rtyni v Podkrkonoší

Socha krále Davida

Socha krále Davida pocházející z dílny Matyáše Bernarda Brauna z roku 1730 byla zhotovena z místního červeného pískovce. Nachází se před hlavním vchodem hřbitova. Sochu Rtyni věnoval David Nývlt, důchodní náchodského zámku, který byl strýcem rychtáře Antonína Nývlta.

 

 

SOCHA REBELA

Sochu Rebela, upomínající na rychtáře Antonína Nývlta Rychetského, reprezentanta selského povstání, zhotovil akademický sochař František David v roce 1975. Socha se nachází v blízkosti rtyňského muzea. Připomíná selské bouře v roce 1775.

 

Kaplička

Kaplička z roku 1679 stojí nad Rtyní v Podkrkonoší v nadmořské výšce 448 m. Z tohoto místa se naskýtá obdivuhodný pohled na rtyňsko-svatoňovickou kotlinu lemovanou Jestřebími horami. Autorem kované mříže rychetské kapličky je akademický sochař a medailér, rtyňský rodák Antonín Kulda, jehož díla zdobí např. předsálí Vladislavského sálu Pražského hradu nebo Rudolfinum.

Kaplička ve Rtyni

 

Roubená chalupa čp. 53

Nejstarší dochovaná venkovská stavba svého druhu v Čechách. Tato památkově chráněná zemědělská usedlost je historicky i architektonicky mimořádně hodnotná, neboť obytná část domu s dýmnou jizbou se datuje do roku 1547, tedy do období pozdního středověku.

Rtyne roubená chalupa z roku 1547

informace o muzeu
mapa
Adresa:
Pod Rychtou
542 33 Rtyně v Podkrkonoší
Telefon:
E-mail:
otevírací doba
Otevřeno:
KVĚTEN, ČERVEN, ZÁŘÍ
pátek – neděle
10:00 – 12:00 a 12:30 – 16:00

ČERVENEC, SRPEN
úterý – neděle
10:00 – 12:00 a 12:30 – 16:00

ŘÍJEN - DUBEN
po předchozí dohodě
předchozí
fdsfasdfasdf
následující
Městské muzeum Rtyně v Podkrkonoší
Pod Rychtou
542 33 Rtyně v Podkrkonoší
Mobil: 602 123 990
Email:

Provozovatelem webu je Městské muzeum Rtyně v Podkrkonoší, která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýzy návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy.

Více o cookies
Upravit nastavení
Přijmout vše